Christy Lynch əqli əlilliyi olan insanlar üçün inteqrasiya olunmuş məşğulluq ideyasını həyata keçirən milli və beynəlxalq səviyyəli ilk mütəxəssisdir.
O, təkcə İrlandiyada deyil, bütün Avropada, Uzaq Şərqdə, Cənubi Amerikada, Cənubi Afrikada və Rusiyada peşəkarlar, akademiklər, valideynlər və təşkilatları üçün seminarlar və mühazirələr verərək bərabər məşğulluq imkanlarının yaradılması üçün yorulmadan çalışmışdır.
Onun xidmətləri əsasən aşağıdakılardan ibarətdir:
- Christy İrlandiyada əqli əlilliyi olan insanlar üçün ilk Dəstəkli Məşğulluq Proqramını qurub və rəhbərlik edib.
- Christy İrlandiya Dəstəkli Məşğulluq Assosiasiyasının (IASE) qurucu üzvü, Avropa Dəstəkli Məşğulluq İttifaqının (EUSE) qurucu üzvü və ilk prezidenti olub.
- Christy 1992-ci ildən 2018-ci ilə kimi KARE-nin Baş İcraçı Direktoru olub. KARE əqli əlilliyi olan insanlar və onların ailələri/baxıcıları üçün hərtərəfli xidmətlər təmin edir.
- Christy inklüziv məşğulluq imkanları, xüsusən əlilliyi olan insanlar üçün dəstəklənən məşğulluq sahəsində əhəmiyyətli təcrübəyə malikdir.
- Christy bir neçə ildir ki, Avropa Əlillik Forumu, Avropa Komissiyası və Avropa Parlamentinin Əlilliyi olan Şəxslərin Məşğulluğu Siyasəti sahələrində fəal iştirak edir.
- Christy əlillik siyasəti üzrə İrlandiya hökumi ilə sıx əməkdaşlıq edib və əlilliyi olan insanlar üçün məşğulluq, deinstitutlaşdırma və fərdiləşdirilmiş büdcələr sahələrində təcrübəsi ilə tanınır.

Christy Lynch is a national and international pioneer in achieving integrated employment for people with intellectual disability.
He has worked tirelessly in the pursuit of equal employment opportunities, not only in Ireland, but also throughout Europe, the Far East, South America, South Africa and Russia running seminars and lectures to professionals, academics, parents and umbrella organisations.
- Christy set up and managed the first Supported Employment Program for people with intellectual disability in Ireland.
- Christy was a founding member of the Irish Association of Supported Employment (IASE), founding member and first President of the European Union of Supported Employment (EUSE).
- Christy was Chief Executive Officer of KARE from 1992 until 2018. KARE provides a comprehensive range of services for people with intellectual disability and their families/carers.
- Christy has significant experience in the development of Inclusive Employment Options, specifically Supported Employment for people with disability.
- Christy has been actively involved with the European Disability Forum, the European Commission and with the European Parliament on Disability Employment Policy for several
- Christy has worked closely with Irish Governments on disability policy and is recognized for his expertise in the areas of employment, deinstitutionalisation and personalized budgets for people with disability.